0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon

Yurtdışı Turlar

Güney Afrika'da Tatil Keyfi

Nelson Mandela’nın ülkesini ziyaret etmeye ne dersiniz?

3 başkentli, rengarenk insanların ülkesi Güney Afrika turları, hem doğal güzellikleri, hem canlı hayatıyla hem Afrika safari turları hem de kültür turları arasında sıkça tercih edilenlerden biri.

Kültür çeşitliliği bakımından dünyanın sayılı ülkelerinden olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nde 11 resmi dil bulunuyor.

Bunlar arasında İngilizcenin ve Felemenkçeden evrilen Afrikaancanın yaygın olarak konuşulduğu Güney Afrika, yurtdışı turlar arasında unutamadıklarınızdan biri olacak.

Bütün bu dillerin gösterdiği gibi Güney Afrika Cumhuriyeti oldukça renkli bir demografiye sahip. Farklı kültürler, renkler, inançlar bu güzel ülkede muhteşem bir cümbüş oluşturuyor.

Afrika dendiğinde akla gelenden çok farklı bir tablo çizen ülke, yoksullukla savaşsa da dev adımlarla geleceğe doğru ilerliyor.

Üç farklı şehrin üç farklı başkent olduğu Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Pretoria yönetim, Cape Town yasama, Bloemfontein ise yargı başkentliğini yürütüyor.

Güney Afrika turu içinde en önemli turistik bölgeler ise Sun City, Johannesburg ve Cape Town.

Eğlence Dolu Sun City

Ülkenin Las Vegas’ı olarak bilinen Sun City, eğlence parkları, casinolar ve golf kulüpleri ile dolu.

Yolda yürürken babunları görebileceğiniz bu keyifli şehirde timsahlarla dolu göllerin bulunduğu golf sahaları da sizi bekleyen enteresanlıklardan yalnızca birkaçı. Afrika ormanları arasında tropik bir fantezi kaçamağı sunan bu bölge, hem aile tatilleri hem de bireysel eğlenceler için ideal.

Kültür Kenti Johannesburg

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük kenti olan Johannesburg ya da daha sık kullanılan adıyla Jo’burg, tüm sene boyunca çeşitli kültürel ve maceralı etkinliklere sahne oluyor.

Yaklaşık bin yıllık tarihe sahip olan bu şehir, yer altı zenginliklerinin keşfi ile büyümeye başladı ve bugün akademik ve kültürel olduğu kadar turistik olarak da en çok tercih edilen yer.

Bütün Afrika kıtasının en büyük ekonomisine sahip olan Johannesburg, altın ve pırlanta ticareti ile olduğu kadar bankacılıktan ulaşıma kadar diğer ekonomik alanlarda da söz sahibi.

Başta yeşil alanlar olmak üzere birbirinden güzel görülecek yerler ve müzeler Johannesburg turlarında sizleri bekliyor.

Johannesburg Sanat Galerisi, Apartheid Müzesi, Mandela Aile Müzesi, James Hall Ulaşım Müzesi ve Delta Park, Johannesburg Botanik Bahçesi, Huddle Park, Thokoza Park gibi birbirinden güzel durakları Güney Afrika turları ile ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Muhteşem doğasıyla Cape Town

Yalnızca Güney Afrika Cumhuriyeti’nin değil, tüm Afrika’nın en popüler turizm merkezlerinden olan Cape Town, birbirinden güzel yapılacak ve görülecek şeylerle dolu. 

Ilık kışları ve sıcak yazları ile Akdeniz iklimine benzer bir iklimi olan Cape Town, hem doğa aktiviteleri hem de kültürel geziler için ideal bir coğrafya.

Ülkenin, hatta dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olan Cape Town’da dünyanın en kaliteli restoranları, gece kulüpleri ve alışveriş rotaları sizi bekliyor. Afrika safari turları burada da sizi bekliyor.

Güney Afrika şarapçılığının da merkezi olan Cape Town, birbirinden güzel şarapların yanı sıra unutulmaz Stellenboch bağ gezileriyle de gurmelerin en sevdiği şehirlerden biri.

Dilerseniz Cape Town’un birbirinden güzel plajlarında denizin ve kumun tadını da çıkarabilirsiniz. Hayatın canlılığının hiç durmadığı bu şehirde eğlenceli geceler, keyifli günler ve birbirinden farklı heyecanlar sizi bekliyor.

Afrika’nın yıldızı Güney Afrika Cumhuriyeti’ne ister Kurban ya da Ramazan bayramı tatilinde, isterseniz de yılın herhangi bir döneminde  Gruppal güvencesi ve birbirinden güzel ve ucuz tatil turları ile gitmek, erken rezervasyon fırsatlarını görmek ve tatil paketlerini incelemek için sayfalarımıza davetlisiniz!

Erken Rezervasyon Kategori Karta Taksit Kategori Vize Alım Kategori
Fiyat Aralığı
Tur Dönemi
Tur Süresi  
Vize Durumu
Ulaşım
Hareket Noktaları
Özel Dönemler
Bulundu. Filtreleri Temizle
Bitiş (Seçiniz)
Başlangıç (Seçiniz)
Gidiş Tarihi

Üye Yorumları

Sevim Arslan
Sevim Arslan

10 Aralık Büyük Fas turumuzda rehberimizden çok memnun kaldık. Çok ilgili ve donanımlı olması memnun bıraktı. Müşteri hizmetleri zaten efsane, sağolun varolun.... Saygılar...

Ferda Özdemir
Ferda Özdemir

Rehberimiz süperdi, çok teşekkür ederiz. Tekrar Gruppal'la seyahat etmek isterim, teşekkürler

Emine Zuhal Tuğlu
Emine Zuhal Tuğlu

Gruppal ile yapmış olduğum 8 günlük Fas Kraliyet Şehirleri turundan, otellerinden ve rehberden 27 kişilik grup olarak çok memnun kaldığımızı ve teşekkürlerimizi iletmek istiyorum.

Selma İzbul
Selma İzbul

Fas turunda bize eşlik eden rehberimize, bizlere gösterdiği ilgi ve hassasiyet için buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum. Kendisi konusuna son derece hakim olması nedeniyle bizleri o yöre hakkında fazlasıyla aydınlattı. Sayesinde güzel bir gezi oldu.Tekrar teşekkürler.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube