Yurtdışı Turlar

Güney Afrika'da Tatil Keyfi

Nelson Mandela’nın ülkesini ziyaret etmeye ne dersiniz?

3 başkentli, rengarenk insanların ülkesi Güney Afrika turları, hem doğal güzellikleri, hem canlı hayatıyla hem Afrika safari turları hem de kültür turları arasında sıkça tercih edilenlerden biri.

Kültür çeşitliliği bakımından dünyanın sayılı ülkelerinden olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nde 11 resmi dil bulunuyor.

Bunlar arasında İngilizcenin ve Felemenkçeden evrilen Afrikaancanın yaygın olarak konuşulduğu Güney Afrika, yurtdışı turlar arasında unutamadıklarınızdan biri olacak.

Bütün bu dillerin gösterdiği gibi Güney Afrika Cumhuriyeti oldukça renkli bir demografiye sahip. Farklı kültürler, renkler, inançlar bu güzel ülkede muhteşem bir cümbüş oluşturuyor.

Afrika dendiğinde akla gelenden çok farklı bir tablo çizen ülke, yoksullukla savaşsa da dev adımlarla geleceğe doğru ilerliyor.

Üç farklı şehrin üç farklı başkent olduğu Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Pretoria yönetim, Cape Town yasama, Bloemfontein ise yargı başkentliğini yürütüyor.

Güney Afrika turu içinde en önemli turistik bölgeler ise Sun City, Johannesburg ve Cape Town.

Eğlence Dolu Sun City

Ülkenin Las Vegas’ı olarak bilinen Sun City, eğlence parkları, casinolar ve golf kulüpleri ile dolu.

Yolda yürürken babunları görebileceğiniz bu keyifli şehirde timsahlarla dolu göllerin bulunduğu golf sahaları da sizi bekleyen enteresanlıklardan yalnızca birkaçı. Afrika ormanları arasında tropik bir fantezi kaçamağı sunan bu bölge, hem aile tatilleri hem de bireysel eğlenceler için ideal.

Kültür Kenti Johannesburg

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük kenti olan Johannesburg ya da daha sık kullanılan adıyla Jo’burg, tüm sene boyunca çeşitli kültürel ve maceralı etkinliklere sahne oluyor.

Yaklaşık bin yıllık tarihe sahip olan bu şehir, yer altı zenginliklerinin keşfi ile büyümeye başladı ve bugün akademik ve kültürel olduğu kadar turistik olarak da en çok tercih edilen yer.

Bütün Afrika kıtasının en büyük ekonomisine sahip olan Johannesburg, altın ve pırlanta ticareti ile olduğu kadar bankacılıktan ulaşıma kadar diğer ekonomik alanlarda da söz sahibi.

Başta yeşil alanlar olmak üzere birbirinden güzel görülecek yerler ve müzeler Johannesburg turlarında sizleri bekliyor.

Johannesburg Sanat Galerisi, Apartheid Müzesi, Mandela Aile Müzesi, James Hall Ulaşım Müzesi ve Delta Park, Johannesburg Botanik Bahçesi, Huddle Park, Thokoza Park gibi birbirinden güzel durakları Güney Afrika turları ile ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Muhteşem doğasıyla Cape Town

Yalnızca Güney Afrika Cumhuriyeti’nin değil, tüm Afrika’nın en popüler turizm merkezlerinden olan Cape Town, birbirinden güzel yapılacak ve görülecek şeylerle dolu. 

Ilık kışları ve sıcak yazları ile Akdeniz iklimine benzer bir iklimi olan Cape Town, hem doğa aktiviteleri hem de kültürel geziler için ideal bir coğrafya.

Ülkenin, hatta dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olan Cape Town’da dünyanın en kaliteli restoranları, gece kulüpleri ve alışveriş rotaları sizi bekliyor. Afrika safari turları burada da sizi bekliyor.

Güney Afrika şarapçılığının da merkezi olan Cape Town, birbirinden güzel şarapların yanı sıra unutulmaz bağ gezileriyle de gurmelerin en sevdiği şehirlerden biri.

Dilerseniz Cape Town’un birbirinden güzel plajlarında denizin ve kumun tadını da çıkarabilirsiniz. Hayatın canlılığının hiç durmadığı bu şehirde çılgın geceler, keyifli günler ve birbirinden farklı heyecanlar sizi bekliyor.

Afrika’nın yıldızı Güney Afrika Cumhuriyeti’ne istr Kurban ya da Ramazan bayramı tatilinde, isterseniz de yılın herhangi bir döneminde  Gruppal güvencesi ve birbirinden güzel ve ucuz tatil turları ile gitmek, erken rezervasyon fırsatlarını görmek ve tatil paketlerini incelemek için sayfalarımıza davetlisiniz!

Sömestr Turları Ödeme Seçenekleri Vize Hizmeti

Güney Afrika Turları

Filtreleri Temizle

Üye Yorumları

Emine Zuhal Tuğlu

Emine Zuhal Tuğlu

Gruppal ile yapmış olduğum 8 günlük Fas Kraliyet Şehirleri turundan, otellerinden ve rehberden 27 kişilik grup olarak çok memnun kaldığımızı ve teşekkürlerimizi iletmek istiyorum.

Belkıs Büyüktoğrul

Belkıs Büyüktoğrul

Sevgili Gruppal, Tüm çalışanlarınız tarafından özümsenmiş, en küçük talebimin bile emir tela ki edildiği rüya gibi bir tatil anlayışı için sizlere teşekkür ederim. Operatör tarafında organizasyonları hazırlayan Volkan Bey ve rehberlik hizmetlerini zenginleştiren Ms. Evgeniy Zmerzliy ile özellikle minettarlığımı paylaşmanız ricasıyla. Tekrar görüşmek üzere.

Muazzez Tulunay

Muazzez Tulunay

Ben ve arkadaşlarım sürekli Gruppal'dan aldığımız turlar ile bütün Avrupa'yı dolaştık. Seçkin Bey ve ekibi o kadar ilgili ki, gerçekten çok yardımcı oluyorlar. Aile kadar yakınlar. Turların yanı sıra vize konusunda da çok iyi hizmet veriyorlar. Vize işlerinde de İlker Bey'e, Elif Hanım'a çok teşekkür ederiz. Ben her seferinde, turlara daha çok arkadaşım ile katılmaya başladım. Zira hem ekonomik, hem de çok iyi hizmet alıyoruz. Romantik Avrupa turunda sadece ben ve arkadaşlarım 15 kişi olduk. Nerdeyse bütün turu kapatacaktık ama çalıştığımız için hep birlikte izin yapamıyoruz. Gruppal çalışacağı acenteleri da özenle seçtiği için tekrar çok teşekkürler. Rehberimiz Serdar Çelik bey de çok ilgili ve bilgiliydi. Ona da çok teşekkür ederiz. Bu arada bu turu geçen yıl, rehber İlhan Öztürk ile yapmıştık. O kadar memnun kaldık ki, bu yıl tekrar gittik. Yani müşteri kazanımında rehber çok önemli. Gruppal müşterilerde sanırım bağımlılık yapıyor. Turlarda, diğer turlardan tanıştığımız kişilerle seyahat etmeye başladık. Yani millet bizim gibi abone olmuş. Ve güzel ve yeni dostlar edinmeye başladık. Teşekkürler.

İnci Kardaş

İnci Kardaş

Gruppal ile Dubrovnik seyahati ile başlayan gezilerim Benelüks, Orta Avrupa ve İspanya turları ile devam etti, şimdilik biraz ara vermiş olmakla birlikte gezilere ileriki dönemlerde devam etmeyi düşünüyorum. İlk iki seyahatte çevremdekiler fiyatın çok uygun olmasından dolayı yazılan taahhüt edilen hizmetler ile sunulanın farklı olabileceğine dair beni endişelendirdiler biraz açıkçası ama hiç bir seyahatimizde bu anlamda bir problemle karşılaşmadığımız gibi bazen beklentilerimizin üzerinde hizmetlerle karşılaştık. Biz kalabalık bir arkadaş gurubuyuz, bir arkadaşımız sağ olsun gönüllü olarak bizim seyahatlerimiz organize ediyor, dolayısı ile ben her ne kadar firma çalışanları ile her zaman birebir görüşmesem de, bazı detayları öğrenmek için aradığımda ya da vize ile ilgili görüşmelerimizde ilgililerin son derece aydınlatıcı, kolaylaştırıcı desteklerini aldım açıkçası. Bütün güzel seyahatlerim için firma çalışanlarının hepsine çok çok teşekkürler ediyorum, herkesin işini büyük bir sorumluluk anlayışı ve hassasiyeti ile ve severek yapması, daha sizinle çok seyahatlerimiz olacağı anlamına geliyor benim için, inşallah nice seyahatlere diyorum…

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
142 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube