0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 91359

Edirne Turları

Edirne turu fırsatları ile Trakya’nın tarihi kentinde unutulmaz bir gezi sizi bekliyor. Selimiye Camii’ni ziyaret edip ünlü ciğer tavanın tadını çıkaracağınız bu geziyi kaçırmayın.

 • Trakya Üniversitesi - Edirne

  Trakya Üniversitesi - Edirne

 • Fetih Kutlamaları - Edirne

  Fetih Kutlamaları - Edirne

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Fetih Kutlamaları Geçidi - Edirne

  Fetih Kutlamaları Geçidi - Edirne

 • Fatih Köprüsü ve Adalet Kasrı - Edirne

  Fatih Köprüsü ve Adalet Kasrı - Edirne

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Gün Batımında Meriç Köprüsü - Edirne

  Gün Batımında Meriç Köprüsü - Edirne

 • II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi - Edirne

  II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi - Edirne

 • Karaağaç - Edirne

  Karaağaç - Edirne

 • Kırkpınar Güreşleri - Edirne

  Kırkpınar Güreşleri - Edirne

 • Lozan Anıtı - Edirne

  Lozan Anıtı - Edirne

 • Meriç Köprüsü - Edirne

  Meriç Köprüsü - Edirne

 • Selimiye Camii İçi - Edirne

  Selimiye Camii İçi - Edirne

 • Tarihi Çarşı - Edirne

  Tarihi Çarşı - Edirne

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı Edirne Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Edirne 

Türkiye'nin Batı'ya açılan kapısı olarak bilinen Edirne, Marmara Bölgesi'nde yer alıyor. Ülkemizin en şirin yerlerinden olan şehir, uzun yıllar boyunca da Osmanlı Devleti'nin vazgeçilmez şehri olmuştur. 17.yüzyılın sonlarında Avrupa'daki en büyük şehirlerden olan Edirne, size keyifli bir yurtiçi turu yaşatmasının yanı sıra, Osmanlı Dönemi'nden kalma birçok eseri, mimarisi ve özellikleriyle de sevilen şehirler arasında yer alıyor.

Gruppal Edirne turu fırsatları ile bu tarihi şehri mutlaka görmelisiniz.

Özellikle Selimiye Camiisi ile herkesi kendisine hayran bırakan yapıları, kervansarayları Edirne turlarının yoğun ilgi gören noktaları arasında. Şehir, köprüleriyle de ayrı bir güzellik sunar.

Edirne’de Gezilecek Yerler

Uzunköprü, Meriç, Keşan, İpsala ve Enez gibi popüler ilçeleri olan Edirne'nin etkileyici güzellikteki tarihi yapılarını gezerek Edirne turlarına başlayabilirsiniz. Tam bir kültür turu havasında geçecek olan Edirne turunun sevilen noktalarından biri olan Selimiye Camii, gerek iç dizaynı ve tasarımı, gerekse yapılırkenki ince hesaplamaları ve sanatsal titizlikleriyle sizi de büyüleyecek. Estetik yapısı ve mükemmelliğiyle Selimiye Camii, herkesin mutlaka görmesi ve incelemesi gereken bir yapı. Edirne turlarına katılanlar bu mühendislik harikası olan yapıyı özellikle incelemelidirler.

Edirne'de gezilecek yerler arasında en güzellerinden biri de hiç şüphesiz Karaağaç'tır. Yemyeşil bir alan içerisinde konumlanan Karaağaç, zeytin ağaçları ile kaplı ve Meriç Nehri'nin yanı başında yer alıyor. Sevimli ve küçük evlerin olduğu bu bölge, kendinizi huzurlu hissedeceğiniz bir yer. Türkiye'deki ve dünyadaki en eski spor düzenlemeleri arasında olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunuyor. Yürüyerek çok kısa bir sürede gidebileceğiniz Kırkpınar Er Meydanı'nı gezebilirsiniz. Tarihi tren istasyonu alanındaki Lozan Anıtı'nı inceleyebilirsiniz.

Yunanistan ile Türkiye arasında adeta bir sınır görevi gören ve Saroz Körfezi'ne dökülen Meriç Nehri, yine Edirne turunun en popüler noktalarından biridir. Burayı da fotoğraflayabilirsiniz. Edirne gezisinde görmeniz gereken diğer adresler ise; Bulgar Kilisesi, Üç Şerefeli Cami, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Sağlık Müzesi, Karaağaç Tren İstasyonu, Muradiye Cami, Eski Cami ve II. Beyazıd Külliyesi'dir.

Edirne'den Ne Alınır?

Ali Paşa Kapalı Çarşısı'nda aradığınız her şeyi bulabileceğiniz Edirne turlarında alışveriş yapmak isterseniz, aromadan misk sabununa dilediğinizi satın alabilirsiniz. Selimiye Arastası içerisinde badem ezmesi, Edirne peyniri ya da peynir tatlısı gibi yiyecekler bulabilirsiniz. Şehirdeki çarşıdan el işi ürünler, süs eşyaları, aksesuar ve takılar da alabilirsiniz.