% 20 İndirim

İskeçe Karnavalı Turları

İskeçe Karnavalı turları ile Yunanistan’ın en eğlenceli festivali inanılmaz fiyatlar ve taksitli ödeme seçenekleri ile sizi bekliyor. 50 yıllık bu geleneksel festivalde binlerce kişi ile eğlenme keyfini yaşayın!

 • Pazar Geçidi - İskeçe Karnavalı

  Pazar Geçidi - İskeçe Karnavalı

 • Gruppal ile Tatil Keyfi - İskeçe Karnavalı

  Gruppal ile Tatil Keyfi - İskeçe Karnavalı

 • Taksitle Ödeme İmkanı

  Taksitle Ödeme İmkanı

 • Arılar - İskeçe Festivali

  Arılar - İskeçe Festivali

 • Festival Eğlencesi - İskeçe Festivali

  Festival Eğlencesi - İskeçe Festivali

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Geçit Arabaları - İskeçe Karnavalı

  Geçit Arabaları - İskeçe Karnavalı

 • Geçit Törenleri - İskeçe Festivali

  Geçit Törenleri - İskeçe Festivali

 • Grup Fotoğrafı - İskeçe Festivali

  Grup Fotoğrafı - İskeçe Festivali

 • Halkı Selamlama - İskeçe Karnavalı

  Halkı Selamlama - İskeçe Karnavalı

 • Hippiler - İskeçe Festivali

  Hippiler - İskeçe Festivali

 • Katılımcılar - İskeçe Festivali

  Katılımcılar - İskeçe Festivali

 • Renkli Geçitler - İskeçe Karnavalı

  Renkli Geçitler - İskeçe Karnavalı

 • Yağmurda Eğlence - İskeçe Festivali

  Yağmurda Eğlence - İskeçe Festivali

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Tur Zamanı
Bu turda şu anda müsaitlik bulunmamaktadır. Tur satışa açıldığında haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Gitmek İstediğiniz Tarih

Gönder
Turun Adı İskeçe Karnavalı Turları
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesinde belirtilen mücbir sebepler haricinde iptal ve iade yapılamamaktadır.
Ödeme Seçenekleri Kredi kartına 9 taksit / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Hayrünnisa Kayat

Hayrünnisa Kayat

Gruppal ile birkaç kere tatile gittim ve memnun kaldım. Selanik turumuz da çok iyi geçti.

Sema Köseoğlu

Sema Köseoğlu

Güzel bir ekiple eğlenceli bir tatildi. Herkese teşekkürler...

İSKEÇE KARNAVALI

Yunanistan’ın hatta Balkanlar’ın en keyifli festivallerinden biri olan İskeçe Karnavalı, sizi komşu ülkede keyifli bir deneyim davet ediyor. 40’tan fazla derneğin ve oluşumun katıldığı, kostümlerle ve geleneksel giysilerle sokakların festival havasına büründüğü İskeçe Festivali döneminde eğlencenin yanı sıra yerel lezzetlerin ve şarapların servis edildiği tezgâhlar da sokakları süslüyor.

Keyifli geçit törenlerinin ve eğlencelerin yanı sıra sayısız konser, tiyatro gösterileri, müzik ve dans geceleri, sergiler ve çeşitli oyunları da gerçekleştiği festival boyunca kentin tarihi geleneklerini yansıtan olayların canlandırmaları da yapılıyor.

Şubat ve Mart ayları arasında gerçekleşen karnavaldaki geçit törenleri de oldukça etkileyici. Yunanistan’ın dört bir yanından gelen grupların değişik kostümlerle sokakları doldurduğu geçit törenlerinin en etkileyicisi ise Karnaval Geçidi Gecesi. Müzik eşliğinde çılgınca dans edebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz geçit, şehrin merkezindeki meydanda büyük bir partiyle sona eriyor. 2017 İskeçe Karnavalı'nda yerinizi hemen ayırtın!

Binlerce kişinin bir renk cümbüşü yarattığı, eğlencenin ve müziğin doruklarına varıldığı bu festival, geçmiş ve gelecek arasında bir neşe köprüsü kurmayı başarıyor. Siz de bu unutulmaz deneyimin parçası olmak istiyorsanız İskeçe Karnavalı’nı ziyaret edin, sokakları dolduran mutlu kalabalığın arasına karışın. 

İSKEÇE

Batı Trakya’da Türklerin en yoğun yaşadığı bölgelerden biri olan ve uzun bir tarihe sahip olan İskeçe, geçmişten bu yana kültürlerin buluştuğu ve kardeşçe yaşadığı bir şehir olma özelliğini koruyor. Yunanca’da Xanthi olarak anılan, hem keyifli atmosferi hem de canlı yaşamı sayesinde Yunanistan turlarının en sevilen duraklarından biri olan İskeçe, başta tarihi şehir merkezi olmak üzere keyifli bir şehir turu vaat ediyor.

Şehri ortadan bölen güzel bir nehrin kıyılarında yer alan İskeçe’de dolaşırken Neoklasik Yunan binaların yanında tarihi Osmanlı konaklarını görebilir, Bizans stili kiliselerle eski taş camilerin dizildiği sokaklarda yürüyebilirsiniz. Tüm bu tarihi güzelliklerin yanı sıra yılın her dönemi farklı etkinliklerin gerçekleştiği, sayısız aktiviteyle sokakların renklendiği ve konserleri, tiyatroları, dans geceleri ve barlarıyla canlı bir gece hayatı sahnesi bulunan İskeçe, küçük bir Trakya kentinden çok daha fazlasını sunuyor.

Osmanlılar tarafından 1360’larda fethinden sonra Anadolu’dan getirilen ailelerin yerleştirildiği, zaman içerisinde başta tütün olmak üzere önemli bir üretim ve ticaret şehrine dönüşen İskeçe, 650 yıldır bir kültür mozaiği sunuyor. Bu çokkültürlü yapısı sayesinde “Bin Renkli Şehir” olarak anılan İskeçe’nin her sokağında kendine özgü bir hava yakalayacaksınız.

İskeçe’de Gezilecek Yerler

Yunanistan’ın en iyi korunmuş tarihi şehirlerinden biri olan İskeçe’de yılın her dönemi farklı güzellikler barındırıyor. Pek çok kültürel etkinliğin gerçekleştiği şehrin en büyük aktivitelerinden biri ise elbette İskeçe Festivali. Ancak bu festivalin yanı sıra İskeçe’de güzel zaman geçirmek için ziyaret edebileceğiniz pek çok yer bulunuyor.

İskeçe’de gezmeniz gereken yerlerin başında gelen müzeler özellikle halk sanatı ve şehrin tarihi geçmişi hakkında bola bilgi sunuyor. İskeçe Folklor Müzesi, Eski Şehir Müzesi, Geleneksel Kıyafetler Müzesi ve İskeçe Müzesi’nde şehrin ve bölgenin tarihini öğrenebilir, Tütün Müzesi’nde eski dönemlerde şehrin zenginliğini sağlayan tütün ve üretimi hakkında bilgi alabilirsiniz. Güzel sanatlara meraklı olanlar içinse İskeçe Belediye Galerisi ve Çocuk Sanatları Müzesi gibi yerlerin yanı sıra birbirinden güzel ikonaların yer aldığı kiliseler de bulunuyor.

Plateia Kendriki adını taşıyan merkez meydandaki saat kulesini gördükten sonra birbirinden güzel mekanlarda zaman geçirebilir ve zaman zaman kurulan pazar tezgahlarını keyifle dolaşabilirsiniz.

Üye Yorumları

Enver Pedük

Enver Pedük

Operasyon baştan sona çok güzeldi. Emeği geçen herkese teşekkürler

Emine Önder

Emine Önder

11-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında katıldığım Balkanlar’da 5 Ülke 15 Şehir gezimiz mükemmel geçti. Her yönüyle dört dörtlüktü:)) Rehberimiz İsmet Sancaklı beyefendi kişiliği, bilgisi, ilgisi, kalitesi ve işine olan saygısıyla on numaraydı... Balkanlara bir kez daha gitmek istiyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Yeni destinasyonlarda da tercihim Gruppal olacak. Herkese tavsiye ederim :)

Özden Öztelcan Şahin

Özden Öztelcan Şahin

25 Temmuz - 2 Ağustos arasında Gruppal.com üzerinden satın alarak Balkan turuna katılmış bulunmaktayız. Şuan dönüş yolundayız. Turumuz bitmeden, duygularımızı en sıcak hali ile sizlerle paylaşmak istedik. Turu satın alma ve vize sürecinden başlayarak teşekkür etmek istediğimiz insanları kısaca tek tek belirtmek isteriz. Turun satın alma işleminden sonra her türlü sorumuza büyük bir nezaket ile cevap verdiği için Gruppal’dan Recep Gucin’e teşekkür ederiz. Günün her saat diliminde her türlü noktada destek vermesi ayrıca çok nazik bir davranıştı bizim için. Balkanlar daha önce gitmediğimiz bir coğrafya idi. Bölgeye ait olan çok fazla coğrafi tarihi, kültürel, müzik ve sanat olmak üzere pek çok detay olduğunu biliyorduk. Karmaşık etnik toplulukların bulunduğu bu coğrafyadan dolayı rehberimizin çok bilgili, ilgili ve bilgisini bizimle güzel bir anlatım dili ile paylaşan biri olması gerekiyordu. Rehberimiz Batuhan İlker Coşkun bu anlamda beklentilerimizi tam olarak karşıladı… Çok farklı bilgi ile donatıldığımız, gezdiğimiz, yeni tatlar ve yaşantılar görmemiz adına çok güzel bir tura katılmış olduğumuz için mutluluğumuzu dile getirmek isteriz. Sonuç olarak 16 kişi olarak katıldığımız bu turda, katılan ve aynı çerçevede olayları değerlendirdiğimiz totalde 30’un üzerindeki tur arkadaşımız adına turu düzenleyen Gruppal.com’a, iletişime geçen tüm arkadaşlara ve tur rehberimiz Batuhan Coşkun'a tekrar bu keyifli gezide önderlik ettiği için teşekkür ederiz. Bir sonraki gezide yine aynı rehber ve tur şirketi ile bir arada olmak dileğiyle…

İsmihan Akyıldız

İsmihan Akyıldız

Merhaba, 24 Mart Balkan Üçlüsü turumuz harika geçti. Bazı tereddütlerim vardı ancak inanılmaz memnun kaldık. Özellikle rehberimiz Bilek Güngör bize harika bir seyahat yaşattı. Tekrar çok teşekkür ederiz, inşallah böyle turlara tekrar katılabiliriz.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Pazartesi-Pazar: 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-postadestek
134 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Google+ Instagram Pinterest Youtube