0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 96520

Selanik Turları

Selanik turu fırsatları ile Yunanistan’ın en eğlenceli şehrinde unutulmaz bir tatil fırsatı en iyi fiyatlarla sizi bekliyor.

 • Panagia Chalkeon Kilisesi - Selanik

  Panagia Chalkeon Kilisesi - Selanik

 • Atatürk Evi - Selanik

  Atatürk Evi - Selanik

 • Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

  Bu Turda Yeşil Pasaporta Vize Yok

 • Büyük İskender Heykeli - Selanik

  Büyük İskender Heykeli - Selanik

 • Beyaz Kule - Selanik

  Beyaz Kule - Selanik

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Hanth Meydanı - Thessaloniki

  Hanth Meydanı - Thessaloniki

 • Kıyı Şeridi - Selanik

  Kıyı Şeridi - Selanik

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Sahil - Selanik

  Sahil - Selanik

 • St. Cyril ve Methodius Kilisesi - Selanik

  St. Cyril ve Methodius Kilisesi - Selanik

 • St. Pavlo Kilisesi - Selanik

  St. Pavlo Kilisesi - Selanik

 • Tavernalar - Selanik

  Tavernalar - Selanik

 • Antik Galerius Sarayı - Selanik

  Antik Galerius Sarayı - Selanik

 • Aristotales Meydanı - Selanik

  Aristotales Meydanı - Selanik

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Selanik Turları
Süre 3 Gece 4 Gün
Ulaşım Otobüs
Otel 4* Oteller
Vize Schengen Vizesi (Yeşil Pasaporta Vizesiz)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Muzaffer Kütük

Muzaffer Kütük

Turdan çok memnun kaldık özellikle rehber çok bilgili ve yardımsever bir kişiydi. Kendisine bu güzel geziden dolayı teşekkür ediyoruz.

Tuba Funda Yener

Tuba Funda Yener

Tur rehberimizden çok ama çok memnun kaldım.

Selanik

Balkan turları içerisinde Yunanistan ve çevresindeki en popüler şehirlerden biri olan Selanik, ülkemiz için de ayrı bir öneme sahiptir. Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu yer olan bu şehir, Yunanistan'daki en büyük ikinci kenttir. Tarihte sayısız fikir adamı ve sanatçıya ev sahipliği yapmış olan bu yerde kültür ve eğlence ile iç içe bir Selanik turu yapmaya hazır olun. Huzur veren sokakları, dinginliği, sıcakkanlı insanları ile Selanik turları sırasında kendinizi bir an bile olsun yabancı hissetmezsiniz.

Antik Yunan Dönemi'nden bugüne birçok medeniyetin merkezi olmayı başaran Selanik şehri, köklü geçmişinden kalan eserleri günümüze kadar ulaştırmayı başaran ender şehirlerden. Bizans dönemlerinden kalan birçok kiliseyi inceleme fırsatı bulabileceğiniz Selanik gezisinde tarihi eserler, tarihi mimariler ve Osmanlı'dan kalan birçok yapı da gözünüze çarpacak. Tüm bu tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra liman şehri olan Selanik, hareketli bir yaşantıya da sahiptir. Gece eğlenceleri ile ziyaretçilerine keyifli bir Yunanistan turu yaşatan şehir, Ege'nin tüm güzelliğini sunuyor.

Gruppal Selanik tur fırsatları ile hayatızın tatiline çıkacak keyifli bir yurtdışı turu yapacaksınız. Selanik turu satın almadan önce buradaki seçenekleri mutlaka incelemesiniz.

Selanik’te Gezilecek Yerler

Tatil amaçlı ya da kültürel amaçlı bir gezi planlayın, Selanik'e geliş amacınız ne olursa olsun burada gezebileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Osmanlı'dan kalan külliyelerden Bizans döneminden gelen kiliselere Selanik'te gezilecek yerler oldukça çok ve eğlencelidir. Selanik gezi rehberinde tarih meraklıları için mutlaka olması gereken en önemli noktalar; Vergina Antik Kenti, tiyatro kalıntıları, hamamlar, Galerius Sarayı, Nymphaion Binası ve Roma kalıntılarıdır.

Mimar Sinan tarafından yapılan Beyaz Kule'yi görebileceğiniz Selanik şehrinde, Türklerin yaptığı hamamlar, Hamza Bey Camii, İmaret Camii görülebilir. Aynı zamanda her yıl sayısız Türk turistin akın ettiği Atatürk'ün evi de Selanik'te gezilecek yerler arasında. Bizans Kültürü Müzesi, Methodius ve Aziz Cyril Kilisesi, Aya Sofya ve Aya Demetrios kiliseleri, Selanik Arkeoloji Müzesi görmeniz gereken diğer önemli destinasyonlardır.

Kentin tarihi geçmişini yakından incelemek ve detaylı keşfetmek isteyenler Ano Polis adındaki tarihi bölümü gezebilir. Bu bölümde dolaşmak size geçmişin bir karesi içindeymişsiniz gibi hissettirebilir. Şehrin en merkezi noktası olan Aristoteles Meydanı'nı gezebilir, sahil kenarındaki kafelerde keyifli dakikalar geçirip dinlenebilirsiniz. Aynı zamanda Athonos Meydanı'ndaki çiçek pazarında gezmek de eğlenceli bir Yunanistan turu geçirmenizi sağlayabilir.

Üye Yorumları

Mevlit Mustafa Yeşil
Mevlit Mustafa Yeşil

Rehberimizin bilgisi ve ilgisi çok iyiydi. Gruppal ile turdan çok memnun kaldık. Teşekkürler.

Atilla Öylü
Atilla Öylü

Katıldığımız turdan çok memnun kaldım. Diğer katılımcılar da çok uyumluydu rehberimiz çok tecrübeli bilgili ve neşeli bir insandı. Ayrıca şoförlerimize, muavinimize ve organizasyonda emeği geçen tüm Gruppal çalışanlarına teşekkür ederim.

Sedat Bıçakçı
Sedat Bıçakçı

Turumuz misafirleriyle, Kaptanlarımızla ve Rehberimizle süperdi.

Burcu Sav
Burcu Sav

Rehberlikten oldukça memnun kaldım. Mümkün mertebe herkesi memnun edecek şekilde yardımcı olmaya çalıştı. Diğer ekip de ulaşım ve servis açısından oldukça kolaylık sağladılar. Bu açıdan hepsine teşekkürlerimi buradan da tekrar iletiyorum.

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube