0 850 532 20 10 | TÜRSAB A-7575
%100 Online Rezervasyon
% 20 İndirim
GP: 93200

Moğolistan Turları

Ulan Bator Orhun Yazıtları Karakorum

Moğolistan turları ile Orta Asya’nın kalbine bir yolculuk sizi bekliyor! Orhun Anıtları’dan Moğolistan ovalarında at binme deneyimine kadar, geleneksel Türk kültürüne dair aradığınız her şey bu turda.

 • Sukhbataar Meydanı - Ulan Bator

  Sukhbataar Meydanı - Ulan Bator

 • Bozkırlar - Ulan Bator

  Bozkırlar - Ulan Bator

 • Erken Al Az Öde

  Erken Al Az Öde

 • Cengiz Han Anıtı Kompleksi - Ulan Bator

  Cengiz Han Anıtı Kompleksi - Ulan Bator

 • Göçebe Halk - Moğolistan

  Göçebe Halk - Moğolistan

 • Gruppal Güvencesi

  Gruppal Güvencesi

 • Orhun Vadisi - Moğolistan

  Orhun Vadisi - Moğolistan

 • Yurt'lar - Moğolistan

  Yurt'lar - Moğolistan

 • Erdenezuu Manastırı - Karakurum

  Erdenezuu Manastırı - Karakurum

 • Tarihi Bölge - Karakurum

  Tarihi Bölge - Karakurum

Opsiyonlar Hazırlanıyor...

Hareket Noktaları

Tur Tarihleri

Tur Fiyatları

Ulaşım

Otel

Kişi

Single & çocuk fiyatı satın alma sayfasındadır.
Satın Al
Turun Adı Moğolistan Turları
Süre 7 Gece 8 Gün
Ulaşım Miat Havayolları
Otel 3* Oteller
Hareket Noktası İstanbul Havalimanı (IST)
İptal/İade Koşulları Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.
Ödeme Seçenekleri Kredi Kartı / Havale / Eft
Bilgi & İletişim 0850 532 20 10

Üye Yorumları

Elif Koca

Elif Koca

Londra turunuza katıldım, tura başlama, vizeleme, uçuş, konaklama, rehber Bülent Bey ve tüm organizasyonumuzla ilgilenen İlker Bey çok ilgili ve dikkatliydi. Herşey umduğumdan daha iyiydi. Teşekkürler.

Ayşe Sevim Özkan

Ayşe Sevim Özkan

Çok güzel, rahat, harika bir turdu. 4 gūnde bu kadar çok yer gezilebilirdi ancak. Rehberimiz de her dakika tek tek bizlerle ilgilendi. Gruppal'a çok teşekkürler.

Moğolistan

Uzak diyarların ülkesi Moğolistan benzersiz doğasıyla gören herkesi kendisine hayran ediyor. Moğolistan'ın yüzölçümü 1.564.116 km olması nedeniyle dünyadaki en büyük ülkeler arasında yer alır.

Moğolistan'ın başkenti Ulanbatur'dur. Geleneksel hayat tarzı bu ülkede hala devam eden en önemli şeylerden biridir. Moğolistan turları ile siz de bunu fark edersiniz. Moğolistan turu sırasında gözünüze çarpacak bir diğer önemli detay da buradaki halk kanvastan yapılan çadırlarda yaşamaya devam eder ve hala develere ya da atlara biner.

Moğol halkının kendine özgü kıyafetleri, yaşam tarzı ve özellikleri vardır. Kısa boy ve geniş yapılı olmaları en belirgin özelliklerindendir. Burada güreş sporu, okçuluk ve at yarışları önem taşır. Ulanbatur ve en turistik şehri Arkhangai şehirleri Moğolistan gezisi için en popüler duraklardır. Ülkenin güneyinde bulunan Gobi bölgesi, çöldür. Dağlar ve çöller bu ülkede yaygındır.

Moğolistan Nerededir?

Denize kıyısı olmayan Moğolistan'ın toprakları Doğu ve Orta Asya bölgesi boyunca yayılmıştır. Moğolistan'ın komşuları kuzeyde Rusya, doğu, batı ve güneyde ise Çin'dir.

Moğolistan'da Hangi Dil Konuşulur?

Ülkenin batı bölümü dışında hemen her kesiminde Moğolca konuşulur. Batı bölgesinde ise Kazakça konuşulmaktadır. Yani Moğolistan'da konuşulan diller Moğolca ve Kazakça diyebiliriz. Moğol halkının bir kısmı Rusça da bilir.

Moğolistan'a Ne Zaman Gidilir?

Yaz mevsiminin uzun ve bol güneşli geçtiği Moğolistan'a gitmek için en ideal zaman Mayıs ve Eylül ayları arasında olan dönemdir. Kış dönemi çok soğuk geçer.

Moğolistan'da Ne Yenir?

Moğolistan mutfağında temel besin kaynağı ettir. Koyun eti oldukça yoğun bir şekilde tüketilir. Keçi, at, deve ve tibet öküzü diğer et alternatifleri arasındadır. Moğolistan yemekleri içinde yeşilliğe çok rastlayamazsınız. Daha çok un, pirinç, patates ve soğan kullanılır.

Moğolistan'da ne yemeli sorusuna vereceğimiz ülkenin en ünlü yemekleri olacak. Bunlar; keçi eti, patates ve soğanla pişirilen horhog, mantıya benzeyen buuz, koyun etinden yapılan ve bir tür gözleme olan huushuur ile boodog yemekleridir.

Üye Yorumları

Nur Yılmaz
Nur Yılmaz

3 gece 4 gün Amsterdam turumuzdan ve otelden memenun kalarak ayrıldık. Tur rehberimiz Oğuz Kavak'a engin bilgisi ve tecrübesini ve Türk sıcaklığını eksik etmediği için kendisine Yılmaz ve Aydın ailesi olarak teşekkür ederiz.

Erol Altuner
Erol Altuner

14-17 Ocak Amsterdam turundaki rehber Oğuz Kavak; ilgi, bilgi ve yardımlaşma bakımından üst düzey bir performans gösterdiği için hem O'na hem size teşekkür ederim.

Mithat Kılıç
Mithat Kılıç

19 Mayıs Amsterdam turumuz mükemmel ve kusursuz geçti. Eşim ve kendi adıma çok teşekkür ederiz.

Nergiz Burhan Çelik
Nergiz Burhan Çelik

Tur çok güzeldi, birlikte tura katılan arkadaşlar da düzgün insanlar, tur rehberimiz de çok iyiydi. Memnun kaldık. Teşekkürler...

Düşlediğiniz Tatili Kaçırmayın

Bize Ulaşın

0850 532 20 10
Her Gün 09:00-23:00
Faks0850 532 20 40
E-posta destek@gruppal.com
155 Bin Kişi Gruppal'ı Beğendi.
Facebook Twitter Instagram Pinterest Youtube